קצת עלי

 

"להיות עצמי
ולעשות את הנחוץ…"

מי אני

אני מאמן פעיל מיוני 2004. את הכשרתי כמאמן קו-אקטיבי רכשתי ב CTI) Coaches Training Institute) ואני בעל הסמכה כמאמן קו-אקטיבי מקצועי (CPCC) . אני חבר לשכת המאמנים בישראל ומוסמך מטעמה כמאמן בכיר (MCIL). כמו כן אני בעל הסמכה כמאמן מקצועי (PCC) מטעם אגוד המאמנים הבין לאומי (ICF). ביולי 2009 השלמתי קורס למאמנים בכירים של מנהלים ברשויות המקומיות מטעם משרד הפנים (מאמנים מוניציפליים). עד ינואר 2012 כיהנתי, כשלוש שנים, בתפקיד נשיא הסניף הישראלי של איגוד המאמנים הבין לאומי (ICF) ישראל במסגרתו הקמתי את עמותת ICF ישראל והיום אני ממשיך לכהן כחבר הועד המנהל שלו.

מאחורי קריירה רבת שנים בתעשייה ובעסקים שעיקרה יזמות וניהול בתחומי מזון, תרופות וביו-טכנולוגיה. בין היתר הקמתי וניהלתי שני מפעלים. אחד בתחום מוצרי מזון מורכבים והשני בתחום התרופות.
יש לי רקע אקדמי עשיר: תארים ראשון ושני במדעי החיים ותואר שני במנהל עסקים ויזמות (התואר אינו מוכר על ידי משרד החינוך). יכולתי להבין את מצבם של המנהל והמנהלת נובעת מניסיוני הרב הן כמנהל במספר חברות והן כאיש עסקים עצמאי. התנסות עצמית זו בסביבות ניהול שונות היא מנכסי העיקריים כמאמן של מנהלים. במהלך השנים הוכשרתי ורכשתי כלים בתחומים מגוונים הכוללים: אימון אישי, ניהול משאבים, ניהול אנרגיות, אימון צוות, אימון מערכות יחסים, אימון עסקי, אימון ארגוני, גישור כללי, ניהול מו"מ אינטרגרטיבי, גישור זוגי ומשפחתי, NLP, מסטר מיינד ורישות עסקי (Business Networking). במכלול כלים זה, אני משתמש בעבודתי עם המתאמנים שלי. "מעגל ההוויה והפעולה ליצירת מציאות" אותו חיברתי, משמש כתבנית לעבודת האימון האישי ובסדנאות אותן אני מנחה. מעגל זה מהווה את השלד לספרי "מברך על כל רגע קצר", שהתפרסם ב 2013.

יסדתי ואני מנהל את "המכון ליצירת מציאות". המכון נוקט בדרך של שיתופי פעולה ופועל ללימוד, הנחיית תהליכי יצירת מציאות, מנהיגות והגשמה של פרטים וארגונים בתחומי העסקים והחברה. בין לקוחותיי: חברות וארגונים, מנכ"לים ומנהלים בכירים מתחומי ההי-טק, הייצור והשירותים, אנשי עסקים עצמאים ויזמים מתחומים שונים.

 

בנימה אישית

משפחתי

הקמת משפחה וטיפוחה הן מטרות מרכזיות בחיי. מעורבותי בחיי אשתי ושני בניי מרובה. מטרותיהם והגשמתם חשובים לי כהשגת מטרותיי והגשמתי האישית. אני מאוד גאה בדרכם ובהישגיהם ושותף פעיל בהשגתם. אשתי ובניי הם שותפיי המשמעותיים ביותר.

אופנועים

"רכיבה על אופנוע היא חלום שהמתין שנים רבות להגשמה. למדתי לרכב וקיבלתי רישיון לרכיבה על אופנוע עוד בשנות העשרים שלי. סיבות שונות גרמו לכך שהרישיון נשאר בארנק ואני הייתי בלי אופנוע, עד לפני שנתיים. את "סוזי" הנראה כאן בתמונות רכשתי מעידו. הרכיבה היא חוויה מרגשת ומעצימה עבורי. על האופנוע אני מרגיש חי, נועז, מוגשם…"

מדיטציה טרנסצנדנטלית

בשנת 1981 למדתי לתרגל מדיטציה טרנסנדנטלית (מט) ואת טכניקת הסידהיס. מאז אני מתרגל בקביעות, פעמיים ביום. תרגול ה-מט וההכרות עם מהרישי מהיש יוגי ורעיונותיו נהיו עניין מרכזי בחיי ובסיס לתפיסת עולמי ופעולתי. אני ממליץ בלב שלם ולכל מי ששואל על לימוד ותרגול ה-מט באופן קבוע. "יצירת גן עדן עלי אדמה" היא סיסמתו של מהרישי מהיש יוגי. כשהקמתי את "המכון ליצירת מציאות" בחרתי בה כסיסמתו של המכון ויעודו. בתמונה: מהרישי מהיש יוגי
לאתר האגודה למדיטציה טרנסנדנטלית בישראל

יאכטות

את הים אני מכיר מילדות. מגיל צעיר הפלגתי עם אבי שהיה ימאי בצי הסוחר. מהכרות זו צמחה תשוקתי להפוך למשיט יכטה. כשאני עומד מאחורי ההגה של הספינה אני במיטבי. אני דרוך ונינוח באותו זמן. אני חי. אני גיל. שתי תחושות סותרות מתערבבות אחת בשנייה. האחת היא תחושה היכולת, השליטה והגדולה. המנהיגות ויצירת המציאות. השנייה, תחושת הקטנות למול הים האין סופי, הרוח המשתנה והטבע הנצחי. הטבע המובן מאיליו והבלתי צפוי. הטבע המאיים והמיטיב. תחושתו של גרגר אבק הנישא ברוח.